Rekolekcje z postem wg św. Hildegardy

Prowadzący


ks. dr Jacek Wróbel
Pallotyn, doktor nauk humanistycznych o specjalności edukacja medialna; rekolekcjonista, duszpasterz. Wykłada homiletykę w Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie. Zainteresowania: homiletyka, retoryka, storytelling, duchowość, teologia symboliczna św. Hildegardy. Współtwórca Rekolekcji z postem św. Hildegardy.


Jolanta Zajdel
Wieloletni członek Stowarzyszenia Slow Food Polska działającego na rzecz ochrony tradycyjnych polskich produktów spożywczych i ich wytwórców. Wykładowca medycyny żywieniowej wg świętej Hildegardy. Certyfikowany doradca medycyny św. Hildegardy. Aktywnie popularyzuje i promuje postać i dzieła świętej Hildegardy jako członek Międzynarodowych Towarzystw Miłośników św. Hildegardy z Bingen. W Polsce piastuje funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy. Jest pomysłodawcą i współautorką Rekolekcji z postem Świętej Hildegardy.

lek. med. Ludmiła Kochetova
Jest lekarzem medycyny konwencjonalnej i lekarzem medycyny naturalnej oraz magistrem fizjoterapii i rehabilitacji z 30 letnim stażem. Ukończyła wyższe studia medyczne i wiele lat pracowała jako lekarz internista. Była również ordynatorem oddziału rehabilitacji i fizjoterapii w szpitalu w Rosji.
Jako lekarz medycyny naturalnej wykonuje zabiegi lecznicze z wykorzystaniem baniek próżniowych oraz terapię wisceralną i wiele innych naturalnych metod wspierania zdrowia organizmu.


Bożena Ciosek
Miłośniczka natury, czerpie radość z dzielenia się spuścizną św. Hildegardy. Ogromnym uznaniem darzy wszystkich, którzy pod wpływem postu i rekolekcji podejmują decyzję zmiany dotychczasowego stylu życia, a jeszcze bardziej się cieszy, gdy wytrwają w tym postanowieniu. W życiu dąży do harmonii i piękna. Jest certyfikowanym doradcą medycyny św. Hildegardy i członkiem zarządu Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy.